Tävlingsprogram 2017

Datum Tävling Tävl-form Sponsor Ansv TK Övrigt
Maj
16 GGA 1/Damer Slaggolf Resp sektion Curt Damerna kör lagtävling
20 Golfens dag Prova på Sven Nat arr ansv K Rapp
23 GGA 2/Damer Slaggolf Curt
25 Röd avgång 46 Slaggolf Hjelmarn/BOA Sven Partävling
27 Uppstarten Scramble Klubben/Golfkrogen Sven Kanonstart 5-mannascramble
30 GGA 3/Damer Slaggolf Curt
Juni
1 Sponsorgolf Ej klart Klubben Jon
6 Flaggtävlingen Slagtävling Löfstrands rör Ulla Flaggtävling tre klasser
7/8 RTM 1 Slaggolf Klubben/Golfkrogen Mats Seriespel 12 onsd i 3 klasser
13 GGA 4/Damer Slaggolf GGA tee 46
14/15 RTM 2 Slaggolf Mats
15 AUDI Q Cup Ej klart Jon Företagsgolf – inbjudn tävling
17 Volvo Cup Poängbogey Volvo Jon Fyrboll-Bästboll (poängbogey)
19 G-H vet tour B-klassen Slagspel Curt
20 GGA 5/Damer Slaggolf Curt
21 RTM 3 + Sparbanken Slaggolf Mats Kanonstart för sparbanken
22 Midnattsgolf Scramble Robert Snörscramble Kanonstart 18.30
25 Golfhäftet Poängbogey Golfhäftet Robert Greensome poängbogey
27 GGA 6/Damer Slaggolf Curt
28/29 RTM 4 Slaggolf Mats
Juli
5/6 RTM 5 Slaggolf Mats
8 Sillbrunch GS/slaggolf Eldabutiken i Hudiksvall Ulla D bjuder in H ej make/sambo, GS K-start
11 Semestersabotören Slaggolf Hudikprofil Marianne 36 slaggolf två klasser
12/13 RTM 6 Slaggolf Mats
Golfveckan Början
16 Stjärna-Fyrkants singel Slag/Slaggolf Callaway*# Curt Singel tre klasser
17 Ahlsells bästboll Bästboll Ahlsell Curt Partävling
18 Bil och maskin Slag/Slaggolf Persson/Borg Curt Singel 46/50/55 tre klasser
19 Irändaren Irish G-some Coop/Bolist Curt Partävling
20 Aktieslaget Slaggolf Aktiespararna Curt Singel tre klasser
21 Shopens scramble Scramble Cobra/Puma Curt Partävling 2-manna scramble
22 Trippel-bandet Trippel PO radio Curt Partävling BB, GS, FS
Golveckan Slut
26/27 RTM 7 Slaggolf Mats
28 Kommungolf KM Ej klart Kommunen KM för kommunanst, 2 tim starttid
29 Skandia Tour 1 Slagspel Skandia Jon Juniortävling
31 G-H vet tour A-klassen Slagspel Curt
Augusti
1 GGA 7/Damer Slaggolf Curt
2/3 RTM 8 Slaggolf Mats
5 Moregolf Slag/slaggolf Moregolf Jon Singel 2 eller 3 klasser
8 GGA 8/Damer Slaggolf Curt
9/10 RTM 9 Slaggolf Mats
11 VW Masters Slaggolf VW Jon Inbjudn tävl 2 kl, några fria platser
15 GGA 9/Damer Slaggolf Curt
16/17 RTM 10 Slaggolf Mats
20 Golfresan on tour Slaggolf Golfresan Mats Greensome en klass
22 GGA 10/Damer Slaggolf Curt GGA tee 50
23/24 RTM 11 Slaggolf Mats
26 KM Slagspel Klubben Sven H/D brutto, kategori, netto tre klasser
27 KM Slagspel Klubben Sven H/D brutto, kategori, netto tre klasser
29 GGA 11/Damer Slaggolf Curt Damer Champagnegaloppen 9 hål
30/31 RTM 12 Slaggolf Mats
September
1 Mustaschkampen 2-manna scramble Curt Välgörenhets tävl, L-B Hellberg
2 Final Match/Damer Match/slaggolf Robert Damer Tjuvskärsdrottningen
5 GGA 12/Damer Slag/Slaggolf Curt D Flaggtäv 9 hål, G Avl Kamrat minne
7 Härnösandsutmaningen Slaggolf Curt Kanonstart 09.30
9 RTM final Slagspel Mats
10 G/H serien damer Slagspel Marianne
12 GGA 13/Damer Slaggolf Curt Damer 9 hål
16 Rajder Capp Slagspel Jon Generationskamp
19 GGA 14 Slaggolf Curt
21 Sponsorgolf Ej klart Klubben Jon
23 Avslutningen Scramble Coop/Hertz Sven 3-manna scramble, 6 utslag var K-start
24 Damer Grande Final Slaggolf Marianne Kanonstart
26 GGA 15 Slaggolf Curt
30 Cross Country Special Klubben Marianne Tävlingsled/funk