Tävla 2020

Datum Tävling Tävl-form Sponsor Ansv TK Övrigt
Juli
1 Onsdagsgolf 1 Slaggolf Mats Singel två klasser
5 Semestersabotören Slagspel Freja Bygg Ulla Start kl 8, max 120 delt, två klasser
7 GGA/Damer
8 Onsdagsgolf 2 Slaggolf Mats Singel två klasser
Golfveckan Början
11 Branchbollen-1 2-m scramble Branchbollen Sven Mini-tour, partävling
12 Callaways singel Slag/Slaggolf Callaway Staffan Singel tre klasser, A spelar slag
13 Ahlsells bästboll Bästboll Ahlsell Mats Partävling
14 Staffare/Huddig-singeln Slaggolf Staffare/Huddig Mats Singel 45/49/53 tre klasser
15 Villaägarnas Irländare Irish G-some Villaägarna Ulla Partävling
16 Shopens scramble Scramble Cobra/Puma/shopen Robert Partävling 2-manna scramble
17 Trippeln Trippel Impira Ulla Partävling BB, GS, FS
18 Branchbollen-2 Bästboll Branchbollen Sven Mini-tour, partävling
Golveckan Slut
22 Onsdagsgolf 3 Slaggolf Mats Singel två klasser
24  Kommunmästerskap  För kommunanställda
25 Beijer shoot-out Slaggolf Beijer Bygg Robert Två klasser
27 G-H Vet tour B-klassen Slaggolf Björn A
28 GGA/Damer
29 Onsdagsgolf 4 Slaggolf Mats Singel två klasser
Augusti
1 KM Slagspel Klubben Robert/Sven H/D brutto, kategori
2 KM Slagspel Klubben Robert/Sven H/D brutto, kategori
4 GGA /Damer Slaggolf
5 Onsdagsgolf 5 Slaggolf Mats Singel 2 klasser
7 VW Masters Slaggolf VW Jon Inbjudn tävl 2 kl, några fria platser
9 Golfhäftet Greensome Golfhäftet Robert
10 Kustnära golftour Slagspel Jon Scratch-tävling del av mini-tour
11 GGA/Damer Slaggolf
12 Onsdagsgolf 6 Slaggolf Mats Singel 2 klasser
13 Företagsgolf Audi Cup Jon Inbjudningstävling
16 Golfresan on tour Slaggolf Golfresan Staffan Greensome en klass
18 GGA/Damer Slaggolf
19 Onsdagsgolf 7 Mats
21 Kräftgolf Ulla/Kicki R Medlemskommitteen
22 Paper Board Open Jon Företagsgolf 7-12
25 GGA/Damer Slaggolf
28 Hanebo Open Inbjudningstävling Jon Start k 13
29 Branchbollen-3 Irish G-some Branch-bollen Sven Mini-tour
31 G-H vet tour A-klassen Slaggolf Björn A
September
1 GGA/Damer
6 G/H serien damer final Slagspel
8 GGA Slaggolf Damer 9 hål gul tee
12 Rajder Capp Slagspel Jon Generationskamp
15 GGA Slaggolf
20 Avslutningen Rumble Fastighetsbyrån Staffan
22 GGA Reservdag
26 Cross Country Special Klubben Robert Inbjudningstävl för Tävlingsled/funktionärer